Pohár SM U11 – se SBŠ Ostrava

V neděli 6.10. nastoupila ke svému prvnímu zápasu děvčata v kategorii U11 – nejmladší minižačky v Ostravě s družstvem SBŠ. S tímto družstvem už hrála v červnu 2 přátelské zápasy s jednou výhrou a jednou prohrou.

Komentář trenéra Zlámala:

První zápas začal v 9.00 hod. a naše hráčky do něj vstoupily opravdu s vervou, nutno však dodat, že s kvalitní diváckou podporou našich hráček. Měl jsem ze začátku trošku obavu, jak k tomuto prvnímu zápasu všechny hráčky přistoupí, ale mé obavy všechny hráčky brzy rozptýlily. Celý zápas probíhal v naší režii a jednotlivé čtvrtiny jsme zvládaly v pohodě (4 : 13; 10 : 12; 2 : 10; 12 : 4) celkově 28 : 39 pro nás. Pouze v poslední čtvrtině jsme dovolily soupeřkám poněkud opticky vylepšit skóre, a to proto, že v poslední čtvrtině již nehrály naše nejstarší hráčky a v jednu dobu byly najednou na hřišti všechny 2005, ale přesto bojovaly. Body v utkání: Johanka 24 bodů, Klárka Kunčická 9 bodů, Radka 4 body a Eliška 2 body.

Všechny holky musím pochválit za nasazení a bojovnost, i když některé ještě mají rezervy, ale to se pří poctivém chození na tréninky lehce dohoní. Bylo vidět, že holky mají z prvního opravdového zápasu opravdu velkou radost a tu projevily i svým zbrusu novým oslavným tanečkem.

Druhý zápas začal cca v 11.30 hod. a začal opět ve svižném tempu. V tomto zápase se však s postupem času začala projevovat poněkud slabší fyzička všech hráček a když jsme velmi často střídaly, měly toho holky plné zuby. V tomto zápase hlavně v poslední čtvrtině zabrala na plno Radka, která v prvním zápase víceméně odpočívala a byla plná sil. Začala se zde projevovat její vyhranost a přehled. I když jsme tento zápas nakonec vyhrály celkem v poklidu, průběh zápasu tomu tak zcela nenasvědčoval. Ve třetí čtvrtině jsme vlastní nekoncentrovaností a chybami vybídly soupeře ke snížení a po vlastním koši byl stav dokonce jen o 3 body v náš prospěch. Jenže pak se mančaft vzchopil a několika rychlými protiútoky jsme soupeře zcela odrovnaly a v poslední čtvrtině tak mohl být dán prostor i těm nejmladším. Opět všechny holky bojovaly a velké pozitivum je to, že všechny holky už chtěly hrát, ne jako v přípravných zápasech, kdy některé na hřiště vůbec jít nechtěly. V tom vidím velký pokrok. Dále musím upozornit na fakt, že po roce učení základů basketbalu se na nemálo akcí dá opravdu koukat a také holky začaly víc bojovat. Po zápase proběhl opět oslavný taneček a v šatně se pilo šampaňské (samozřejmě, že dětské). Všechny udělaly obrovský pokrok a doufám, že v dalším zápase se nenechají zahanbit. Akorát musíme zapracovat na fyzičce. Zápas probíhal (13 : 20; 12 : 8; 4 : 4; 8 : 16) celkově 37 : 48 samozřejmě pro nás.

Body v utkání: Radka 16 bodů, Johanka 14 bodů, Klárka Kunčická 12 bodů a Kačenka 2 body. Za zmínku stojí 38 bodů Johanky z obou zápasů. Super!

This entry was posted in Tým 2003 a mladší. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>