Pohár SM U13 – s BK Frýdek Místek

V sobotu 19.10. jsme sehráli další zápasy Poháru tentokrát ve Frýdku Místku. Podle tabulky si holky, ač jen v devíti hráčkách, jely pro výhru. Bohužel měl první zápas stejný průběh jako před 14 dny s Bruntálem. Jen jsme litovali, že jsme nedělali technický zápis, protože tolik chyb, které dokázaly holky vyprodukovat, jsme neviděli ani o den později v nejmladší kategorii.

První zápas jsme téměř pořád vedli, v jednu chvíli o 12 bodů. Tady si ale holky zřejmě řekly, že mají vítězství v kapse a přestaly hrát, zato tvořily jednu ztrátu za druhou. Ke konci čtvrtiny nás FM tedy nejen dohnal, ale předehnal na rozdíl jediného koše. Zbývala minuta do konce a Frýdek v pohodě držel míč, protože se nepočítalo 24 sekund na vystřelení. V poslední sekundě přidal ještě koš a celkově tedy vyhrál 40:44.

Druhý zápas začínal mít úplně stejný průběh. Zatímco jedna pětka odskočila na rozdíl dvanácti bodů, druhá vyprodukovala dvakrát tolik chyb, a po třetí čtvrtině bylo zase vyrovnáno. Naštěstí se s případnou další prohrou nesmířila Aďa a za podpory Šárky i Verči zabrala natolik, že z takové střelecké i obranné exhibice by si měla vzít příklad každá z hráček. Výsledkem byla tedy výhra o 9 bodů – 50:41.

Pochvalu si zaslouží tedy hlavně Aďa za bojovnost a skvělou obranu, Šárka, která byla nucena hrát oba zápasy všechny čtvrtiny s výjimkou pár minut, a Verča, která střelecky doplnila tuto dvojici v druhém zápase. Nikdo jiný se do tabulky střelců nezapsal. Naprostým zklamáním byl výkon Irči a Kláry.

Body: Aďa 40(16/24), Šárka 32(14/18), Verča 10(2/8), Karol 4(4/0), Bára 2(2/0) a Irča 1(1/0)

Trestné hody: Aďa 10/6, Šárka 6/4, Irča 4/1 a Kačka 2/0

This entry was posted in Tým 2001 a mladší. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>